Nikon Z6

Chcete fotit v divadle nebo na koncertě a zvuk závěrky je přes všechnu snahu stále rušivý? Nebo jenom rádi cestujete a ocenili by jste menší a lehčí fotoaparát s vlastnostmi klasické zrcadlovky? Pak pro Vás máme řešení v podobě fullframových bezzrcadlovek Nikon Z6 a Nikon Z7.

Obě těla jsou díky absenci zrcátkového mechanismu výrazně tenčí  a zkrácením vzdálenosti snímač - dosedací plocha bajonetu umožnují novou konstrukci objektivů. Nikon po více jak 50 letech ( F bajonet poprvé uveden v v červnu 1959) změnil bajonet F na nový Nikon Z. Zároveň ale nezapomněl na více jak 100 milionů objektivů Nikon F a dodává redukci FTZ umožňující jejich použití na tělech Nikon Z6 a Z7. F-kové objektivy neztrácejí na rychlosti ani kvalitě zobrazení, naopak mohou využívat v fotoaparátu vestavěnou 5-osou stabilizaci  k udržení pomalších časů, bez nebezpečí rozmazání snímku. Tělo Nikon Z6 je osazeno fullframovým snímačem s rozlišením 24,5 milionu bodů. Díky nejnovějšímu obrazovému procesoru EXPEED 6 můžete nastavit citlivost ISO v základu na hodnotu 51.200, resp. 204.800 v nastaveni HI+2 a az 12 snímků/ sec při focení v řadě. Ke kompozici snímku můžete využít buď rychlý a kvalitní elektronický hledáček s úhlopříčkou 0,5" a rozlišením 3,69 milionu bodu nebo velký výklopný LCD s úhlopříčkou 3,2" a rozlišením 2,1 milionu bodů. 273 ostřících bodů pokrývá 90% plochy hledáčku a jsou umístěné přímo na snímači, takže nehrozí front ani backfocus. Snímky ukládá Z6 na rychlé a spolehlivé XQD paměťové karty, jak ve formátu jpg, tak nef (raw) vhodnějším pro další zpracování v počítači.

V každém případě dostáváte do ruky v kompaktnějším a tichém těle Nikon Z6 aparát s velice rychlou odezvou a výbornými obrazovými výsledky. Také proto nedávno získal cenu TIPA 2019 v kategorii fullframe pro experty a cenu reddot design 2019.