AF-S Nikkor 105mm f1,4E ED

Zajímáte se o portrét? Potom by jste neměli přehlédnout výjimečný objektiv AF-S Nikkor 105mm f1,4E ED, který je pro portrét přímo stvořený.

objektiv dokáže zobrazit neobyčejně plynulý přechod od ostrých míst do nádherně rozostřeného pozadí a vytváří tak snímky s přirozenou prostorovou hloubkou. Těžko se to popisuje, ale stačí se podívat na výslednou fotografii a pocit z ní Vas okamžitě "dostane". Následně už nebudete chtít fotit portrét s jiným objektivem.
Konstrukčně složen ze 14 prvků v 9-ti skupinách, z toho 3 ED skla s nízkým indexem lomu, které minimalizují barevnou vadu objektivu (stahují rozptylové kroužky pod rozlišitelnost lidského oka). Vysoká světelnost f1,4 spolu s ohniskem 105mm umožňuje přesnou práci s minimální hloubkou ostrosti, 9-ti lamelová clona pak měkký bokeh. Použité i další nejnovější nikonské technologie- od elektromagnetické clony E umožňující stabilnější expozici při sekvenčním focení,  přes antireflexní Nano Crystal vrstvy potlačující reflexy a závoje až po fluorové vrstvy na prvním a posledním členu objektivu usnadňující udržovat objektiv v perfektní čistotě.   

Ve výsledku dostáváme skvělé portrétní ohnisko AF-S Nikkor 105mm f1,4E ED s mimořádnou ostrostí obrazu až do krajů snímku, navíc s plynulým přechodem do krásně rozostřeného pozadí a přirozenou prostorovou hloubkou.